Coraz większą popularność zyskuje technologia Waterjet, czyli cięcia strumieniem wody pod ciśnieniem. Dzieje się tak za sprawą wielu zalet, które doceniają polscy przedsiębiorcy. Czy cięcie wodą Poznań jest lepsze od metod wykorzystujących laser? Który proces obniży koszty produkcji?
Cięcie wodą Poznań – ekologiczne rozwiązanie
Coraz większą wagę stanowi CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu. Firmy coraz chętniej stawiają na ekologiczne rozwiązania. Buduje to pozytywny wizerunek firmy dbającej o środowisko naturalne. Klienci chętniej korzystają z usług przedsiębiorstwa godnego zaufania. Cięcie wodą Poznań jest metodą obróbki, która w porównaniu z innymi technologiami, jest przyjazna dla naszej planety. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów cięcia mechanicznego, cięcie strumieniem wody pod ciśnieniem nie wymaga stosowania olejów chłodzących ani smarujących. Dzięki temu nie ma żadnych chemicznie zanieczyszczonych wiórów, które trzeba utylizować. Odpady powstałe podczas obróbki wodą osadzają się na dnie zbiornika i są traktowane jako gruz. Oprócz tego, podczas pracy nie są wytwarzane pyły, gazy, opary czy inne niebezpieczne substancje. Dzięki temu jest to metoda przyjazna operatorom maszyn. Jedynym minusem jest generowanie hałasu. Przedsiębiorcy jednak radzą sobie z tym problemem zaopatrując pracowników w wygłuszające słuchawki.

Szeroki zakres stosowania.
Cięcie wodą Swarzędz jest cenione za możliwość wykorzystywania w różnych gałęziach przemysłu. Metodę cięcia wodą można zastosować na wielu rodzajach materiałów o grubości do nawet 200 mm. Może być z powodzeniem wykorzystywana do cięcia skóry, aluminium, granitu, drewna, metalu, stali, szkła itd. Jest ceniona za swoją precyzję, która pozwala na wycinanie dowolnych kształtów. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu metody waterjet, nie wymaga się dodatkowej obróbki przygotowanego materiału. Praca bez wysokich temperatur minimalizuje ryzyko odkształceń i wgnieceń. Niestety, cięcie wodą Swarzędz może być wykorzystane tylko do obróbki powierzchni płaskich. Kolejnym minusem jest szybkość pracy, która zmienia się wraz z grubością materiału. Im jest twardszy, tym potrzebujemy więcej czasu na jego obróbkę, co z kolei wpływa na zwiększenie kosztów produkcji. Cięcie wodą Swarzędz ma jednak zdecydowanie więcej plusów – z tego względu jest najpopularniejszą metodą obróbki metali.