Dietetyk online – dlaczego warto skorzystać?

Dieta online

Wielu ludzi z chęcią chciałoby zrzucić kilka niepotrzebnych kilogramów dla zdrowia, czy dla samego samopoczucia. Teraz jest coraz więcej dobrych dietetyków, którzy z chęcią pomagają każdemu w potrzebie. Od kilku lat powstała również oferta dietetyka online dla osób mieszkających za daleko od gabinetu lekarza lub osób zapracowanych, nie mających czasu na wizytę. To naprawdę świetne rozwiązanie dla dużej ilość ludzi, które opiszemy w tym artykule.

Czym zajmuje się dietetyk?

Na początku opiszmy pracę dietetyka. Dietetyk/dietetyczka to lekarz zajmujący się pomaganiu swoim pacjentom we właściwym odżywianiu się. Tacy specjaliści służą usługi osobom zmagającym się z otyłością, nadwagą oraz osobą, które chcą schudnąć po przez układanie im planu dietoterapii. Warto jednak pamiętać, że dietetyk wspiera oraz prowadzi na właściwą drogę, lecz tylko nasza ciężka praca pozwoli nam zobaczyć skutki diety.

Dieta online – jak to działa?

Dietetyk online pracuje tak samo jak w swoim gabinecie, jedyną różnicą jest sposób kontaktowania się z pacjentem, które odbywa się po przez na przykład platformy z opcją spotkań online, czy przez telefon. Lekarz będzie wysyłał swojemu pacjentowi plany diety, wyniki badań przez Internet. Jednak pierwsza wizyta musi odbyć się w gabinecie dietetyka, ponieważ musi on przeprowadzić potrzebny wywiad oraz musi zbadać pacjenta, aby wiedzieć jaki ustalić plan dietoterapii oraz cel dla badanego.

Dietetyk online

Pierwsza wizyta u dietetyka – ja wygląda i jak się przygotować?

Jak już wspominaliśmy pierwsza wizyta musi się odbyć, aby dietetyk wiedział jak pomóc pacjentowi. Podczas pierwszej wizyty najpierw lekarz zmierzy pacjentowi pomiar poziomu BIA, to badanie pozwala określić na przykład: wagę kości czy zawartość tkanki tłuszczowej. Po badaniu dietetyk przeprowadzi wywiad żywieniowy – głównie będzie zadawał pytania takie jak: Jak Pan/Pani się odżywia?, Czy Pan/Pani uprawia jakiś sport? i Jak Pan/Pani śpi w nocy?.

Po wizycie lekarz ustali profil dietetyczny oraz wyznaczy cel do, którego będzie dążyć pacjent. Firmy dietetyczne często na swojej stronie Internetowej mają informację jak i co przygotować na taką pierwszą wizytę na przykład: pomyśleć o swojej dotychczasowej diecie.

Reszta terapii dietetycznej będzie przeprowadzana sposobem online dla osób potrzebujących takiej usługi.

Zobacz także