Dom opieki Toruń – Drugi dom dla seniorów?

Dom opieki Toruń

Większość z nas słyszała złe opinie na temat domów opieki dla seniorów. Najczęściej, że są to miejsca, w którzy nie traktuje się ich dość dobrze, a sam standard mieszkania jest bardzo zły. Nic bardziej mylnego! Od kilku lat domy opieki dzięki licznym dofinansowaniom naprawdę dbają o swoich pacjentów i chcą, aby każdy czuł się, jak w swoich rodzinnych domach. Jakie są różnice między domem pomocy społecznej, a zakładek opiekuńczo-leczniczym? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Różnice między domem pomocy społecznej i zakładem opiekuńczo-leczniczym

Państwowe domy opieki Toruń dzielą się na te:

  • dla seniorów względnie zdrowych,
  • dla seniorów potrzebujących opieki lekarskiej.

Domy pomocy społecznej nie są wybierane zbyt chętnie, co prowadzi do tego, że miejsce w nich możemy znaleźć praktycznie od razu. Koszty pobytu są pokrywane przez seniorów, ale seniorzy otrzymują w nich tylko niezbędną pomoc( zamieszkanie, jedzenie, ubrania oraz pomoc w pielęgnacji). Zakłady opiekuńczo-leczniczych, które są miejscem dla osób z problemami zdrowotnymi. Takie osoby oprócz podstawowych potrzeb, musza mieć także zapewnioną opiekę odpowiednich lekarzy. Koszty pokryte prawie w całości są przez NFZ.

Dom seniora Toruń

Czy warto wybierać prywatne domy opieki?

Wybrane prywatne domy seniora Toruń są częściowo opłacane przez NFZ, jednak nie są to zbyt duże kwoty. W takowych domach trzeba ponosić koszty za: lekarstwa, pieluchomajtki, bandaże, rękawice. Mimo tego, że cena pobytu może być znacznie wyższa, jest wiele pozytywów, na które warto zwrócić uwagę.

Po pierwsze lekarze specjaliści są dostępni bez ogromnych kolejek, na których wizyty nie czeka się miesiącami. Indywidualne zajęcia z rehabilitantem są kosztowne, a będąc w domu opieki mamy je w cenie. Szybka rejestracja i możliwość wprowadzki jest kolejnym atutem, ponieważ w ośrodkach pomocy społecznej papierologia trwa bardzo długo i nie zawsze można zrobić to od razu. Spotkania integracyjne oraz zajęcia dodatkowe pozwolą seniorom na trochę rozrywki i spędzenia czasu z rówieśnikami.

Zobacz także