Dźwig Poznań – Jakie uprawnienia trzeba mieć, by zostać operatorem?    

Dźwig Poznań

Czy warto pracować jako operator dźwigu Poznań? Ile średnio zarabia taki pracownik? W jakich warunkach musi działać? Powiemy o tym w artykule. Wspomnimy także, jakie uprawnienia trzeba zrobić, by móc być operatorem takiej maszyny oraz jak je zrobić.  

Dźwig Poznań – Czy warto pracować jako jego operator?

Dziś trudno znaleźć pracę wartą uwagę. Nawet jeśli jakaś wydaje się bardzo atrakcyjna, po przepracowaniu jakiegoś czasu okazuje się, że warunki odbiegają od tych oferowanych. A czy warto pracować jako operator dźwigu Poznań? Cóż, jest to dość dobrze płatna praca. Osoby z uprawnieniami są także cenionymi pracownikami. Jednak same warunki pracy nie zawsze bywają łatwe. Gdy jest lato, temperatura w kabinie bywa naprawdę wysoka. Zdarza się, że sięga dużo ponad 30 stopni. Choć teoretycznie weszła ustawa, iż gdy temperatura w kabinie sięga powyżej 28 stopni to praca powinna zostać wstrzymana lub w samej maszynie zamontować należy klimatyzator.  Kolejną sprawą jest duża odpowiedzialność. Usługi dźwigowe Bydgoszcz wiążą się z pewną miarą niebezpieczeństwa. Steruje się ogromnym urządzeniem, które dźwiga kilkaset lub nawet kilka tysięcy ton.  

usługi dźwigowe Bydgoszcz

Ile zarabia operator dźwigu?

 Jak już wspomnieliśmy wyżej, operator dźwigu zarabia całkiem nieźle. Średnio pensja na tym stanowisku wynosi W 4 950 PLN brutto. Co drugi operator żurawia wieżowego otrzymuje pensję od 4 060 do 6 410 złotych. Trzeba przyznać, że wiele osób chciałoby mieć takie wynagrodzenie. Dlatego w ostatnich latach wzrasta zainteresowanie tym stanowiskiem pracy. A jak zostać operatorem jednej z największych maszyn  Budowlanych – dźwigu?  

Operator dźwigu – Jak nim zostać?

Do obsługi dźwigu, inaczej mówiąc żurawia wieżowego – najczęściej wykorzystywanego na polskich budowach,  wymagane jest zdobycie kwalifikacji i uprawnień. Jak je otrzymać? Trzeba ukończyć kurs operatora wieżowego. Kurs IIŻ jest dedykowany obsłudze żurawi stacjonarnych, przenośnych, przewoźnych oraz samojezdnych. Natomiast kurs IŻ dotyczy żurawi wieżowych, szybko montujących oraz szynowych. Ponieważ osoba na stanowisku operatora dźwigu wystawiona jest na wiele sytuacji stresujących musi być z natury opanowana, dokładna, rzetelna i odpowiedzialnie podchodzić do wykonywanych zadań. W pracy na wysokościach ważna jest silna psychika, samodyscyplina oraz dobra organizacja pracy. Jeśli uważasz, że jesteś taką osobą, sprawdź się w roli operatora największej maszyny budowlanej wykorzystywanej w Polsce.

Zobacz także