Holowanie Strzelno – jakie lawety posiadają firmy pomocy drogowej?

Holowanie Strzelno

Zdarza się, że wybierając się w podróż nasz samochód ulegnie awarii. Niestety często jedynym rozwiązaniem jest wezwanie pomocy drogowej i holowanie samochodu. Przed długą podróżą warto dać swoje auto do przeglądu, dzięki temu będziemy mieć pewność, że jedziemy sprawnym pojazdem i ryzyko jego awarii jest niewielkie.

Holowanie Strzelno – laweta i jej zalety

Bardzo często, kiedy nasze ulegnie awarii niezbędne jest wezwanie lawety. Firmy świadczące usługi z zakresu pomocy drogowej mają kilka rodzajów lawet. Zaliczamy do nich:

  • laweta z platformą – są najpowszechniejsze wśród wszystkich dostępnych. Wyposażone są w platformę, która sterowana jest hydraulicznie. Wprowadzanie i wyprowadzanie auta jest bardzo ułatwione. Jest to najbezpieczniejszy rodzaj lawety, który wykorzystywany jest również do transportu łodzi,
  • laweta ze zintegrowanymi najazdami – wykorzystywane są do transportu wielkogabarytowego. Transportuje się na niej ciężarówki oraz busy. Wyposażone w dodatkowe osie zapewniają stabilizację podczas jazdy,
  • laweta z windą – zamiast łańcucha wykorzystują metalowe jarzmo, które nie powodują większych uszkodzeń transportowanych samochodów. Jest lawetą tańszą, niż laweta platformowa, ale nie tak bezpieczna.
  • laweta łańcuchowo-hakowa – wykorzystywana do transportowania różnorodnych pojazdów. Wadą jest łańcuch, który uszkodzić może transportowane auto.
Holowanie Janikowo

Holowanie Janikowo i inne usługi pomocy drogowej

Firmy, które zajmują się pomocą drogową, w swojej ofercie nie posiadają jedynie usługi holowania, ale również: małe i szybkie naprawy na miejscu awarii, diagnostyka komputerowa, dowóz paliwa, wymiana opony, czy odpalanie na kable. Takie firmy to zbawienie dla wielu kierowców. Awaria czy kolizja samochodu na drodze, to bardzo stresujące zdarzenie, dlatego warto poszukać sprawdzonej i zaufanej firmy. Co jest ważne, podczas wyboru pomocy drogowej:

  • czas dojazdu do miejsca awarii,
  • cena usług,
  • doświadczenie mechaników,
  • skuteczność naprawy.

Są firmy, które swoje usługi z zakresu pomocy drogowej świadczą 24/h w każdy dzień. Warto znaleźć taką firmę, gdyż jest to ogromnym atutem.

Zobacz także