Jak kupować części samochodowe, by nie przepłacać?

części samochodowe Ksawerów

Lubisz majsterkować przy samochodach? A może jesteś mechanikiem? Jak kol wiek by nie było wiesz, jak drogie bywają części samochodowe Ksawerów. Zatem, jak kupować, aby nie przepłacać, ale też nie inwestować w starocie, które na nic się zdadzą? Powiemy o tym w artykule.  

Na co zwracać uwagę kupując części samochodowe Ksawerów?

Handlarzy auto częściami jest wielu. Ma to swoje zalety, ale też wady. Części samochodowe Ksawerów nigdy nie były tak drogie jak teraz. Ma to związek z inflacją, ogromnym wzrostem cen stali, jak również chciwością sprzedawców.  Kupując części od danej hurtowni warto się zapoznać z ofertą wielu miejsc, by mieć pewność, że proponowane ceny są konkurencyjne. Jeśli kupujesz używane części pamiętaj o kilku sprawach:

  • Angielskie fotele –pamiętaj, że angielskie fotele mają regulację po prawej stronie, nie lewej;
  • Karoseria – zwróć uwagę, czy lakier z kupowanego elementu ma taki sam kod jak na twoim aucie;
  • Silnik, którego faktyczny stan ocenić można dopiero po montażu – postaraj się o pisemną gwarancję przy kupnie używanego silnika;
  • Części osprzętu elektrycznego – ponieważ jest wiele zamienników należy się dobrze zorientować, czy kupujemy identyczne z tymi, które działały w samochodzie przed awarią.

Uważaj także przy kupnie lusterek i szyb, alufelg i innych. Często faktyczny stan różni się od tego ze zdjęć. Na co lepiej postawić – używane czy nowe części?

auto części Ksawerów

Lepsze nowe czy używane?  

Lepiej kupować używane czy nowe auto części Ksawerów? Przewagą używanych jest na pewno ich cena. Są dwu a nawet trzy krotnie tańsze od nowych. Jednak nie wiemy na co trafiamy. Kupując nową część otrzymujemy gwarancję. Jeśli producent łożysk samochodowych czy innych elementów musi dać gwarancję, najprawdopodobniej nie oszczędza na materiałach, ponieważ części oddawane na gwarancje zwyczajnie by się mu nie opłacały. Zaletą nowych części jest także ich dostępność. Nie zawsze uda nam się znaleźć niezbędny, używany element. Przy używanych częściach jest także ryzyko trafienia na handlarza oszusta, który sprzeda coś, co już jest nieco zepsute, ale nie zauważysz tego przy zakupie.

Zobacz także