Jak mieć zdrowe i piękne paznokcie?

Pilniki do paznokci

Wiele kobiet ma problem z rozdwajaniem paznokci. Czynniki zewnętrzne, takie jak używanie środków chemicznych podczas prac domowych czy nadwrażliwość na lakiery i zmywacze a nawet nieodpowiednie pilniki do paznokci, mogą powodować, że paznokcie stają się łamliwe, miękkie i łatwo się rozdwajają.

Pielęgnacja i dieta

Pielęgnacja paznokci nie musi być droga ani czasochłonna – możesz to zrobić samodzielnie, mając tylko kilka podstawowych akcesoriów i trochę wprawy.

Dobrze zbilansowana dieta to gwarancja zdrowych paznokci. Zadbaj o to, aby w codziennym jadłospisie znalazły się najważniejsze składniki odżywcze, takie jak wapń, cynk, krzem i magnez, żelazo, witamina B2.

Oto kilka rad, które pomogą poprawić kondycje Twoich paznokci:

  • Używaj kremu do rąk każdego dnia, aby skóra była nawilżona i chroniona.
  • Unikaj czyszczenia i mycia rąk bez rękawiczek ochronnych. Detergenty szybko wysuszają skórę.
  • Używaj odżywek i olejków zmiękczających skórki.
  • Ogranicz używanie tipsów i przedłużaczy do paznokci.
  • Nie obgryzaj paznokci i skórek, ten nawyk może powodować infekcje i trudno gojące się rany.
  • Jeśli udasz się do stylistki, zapytaj, czy posiada jednorazowe pilniki do paznokci. By mieć pewność, że zabieg będzie w pełni bezpieczny dla Twojego zdrowia.
Jednorazowe pilniki do paznokci

Zwróć uwagę na pilniki do paznokci z jakich korzystasz

Wybór odpowiedniego pilnika do paznokci jest ważny dla uzyskania idealnego manicure. Różna ścieralność pilników określa, który pilnik najlepiej pasuje do każdego rodzaju paznokci. Do paznokci o różnej twardości używa się różnych pilników, co oznacza, że bardziej miękkie i łamliwe paznokcie mogą zostać zniszczone przez bardziej ścierne pilniki. Przy zabiegu u profesjonalisty upewnij się, że posiada jednorazowe pilniki do paznokci, które znacząco zmniejszają ryzyko zarażenia się chorobami zakaźnymi.

Jakie pilniki do paznokci wybrać?

Pilnik o średniej gradacji jest najczęstszą opcją, z gradacją 100-180. Idealnie nadaje się do opiłowywania naturalnych paznokci oraz akryli i żeli, działając skutecznie nie uszkadzając płytki paznokcia. Jednorazowe pilniki do paznokci o gradacji 100/180 będą idealne do Twoich potrzeb.

Jeśli masz delikatne paznokcie, warto wybrać pilnik drobnoziarnisty. Jego ziarnistość 240-500 sprawia, że skracanie paznokci jest trudne, ale dzięki łagodnemu charakterowi nie niszczy paznokci.

Zobacz także