Korepetycje z języka angielskiego – jak ważne są dla dzieci?

Korepetycje angielski Mogilno

Wielu nauczycieli uczących języka angielskiego na lekcjach nie satysfakcjonuje, że dzieci uczęszczają na dodatkowe lekcje zwane korepetycjami, po godzinach spędzanych w szkole. Uważają to za pewną ujmę dla ich zdolności jako pedagogów i myślą, że rodzice odejmują im w kwestii nauczania dzieci wykładanego przez nich przedmiotu. Nic bardziej mylnego! Korepetycje nie służą po to, by zaszkodzić wizerunkowi nauczyciela, ale aby szlifować to, co ten zasiał na lekcji szkolnej.

Korepetycje mogą pomóc dziecku douczyć się materiału z lekcji

Korepetycje z języka angielskiego Mogilno są to dodatkowe lekcje pozaszkolne, które mają na celu powtórzenie materiału i przygotowanie z uczniem pracy domowej zadanej w szkole. Niekoniecznie wprowadzane są ze względów złego nauczania przez nauczyciela w szkole. Korepetytorzy zdają sobie sprawę, że lekcje szkolne nie są w stanie zaangażować w pracę całą grupę dzieci, a nauczyciele muszą swoimi umiejętnościami podzielić się w ten sposób, aby ogół grupy zrozumiał teorię przedmiotu. Oznacza to, że nauczyciel nie zdoła dotrzeć, mimo wszelkich chęci, do każdego dziecka z osobna i zawsze znajdzie się mały człowiek, który nie zdoła niczego wyciągnąć z lekcji. Właśnie tu pojawia się miejsce na pomoc korepetytora – zajmie się on usuwaniem przeszkód w nauce dziecka i będzie w stanie poświęcić mu pełną uwagę w ciągu trwania korepetycji, czego nie zdoła zrobić nauczyciel w szkole.

Sposoby korepetytora z języka angielskiego na Twoje dziecko

W dobie Internetu i gier komputerowych niemal każde dziecko lubi spędzać czas przed monitorem. Możemy to wykorzystać również w nauce języka. W Internecie znajdziemy mnóstwo gier pomagających zapamiętywanie słów. Wiele książek jest napisana w nudny, podręcznikowo-słownikowy sposób, przypominający swoją budową encyklopedię wyrazów obcych. Prosimy uczniów o przypomnienie wyrazów nauczonych z lekcji – a oni nic nie pamiętają. Gry są znacznie lepsze dla dziecka, bo nie są kojarzone z pracą, ale bardziej z zabawą. Nie jest niczym zaskakującym, że dzieci uwielbiają się bawić. Jedną z najpopularniejszych metod nauczania języka dzieci przez korepetytora w Mogilnie są piosenki i wierszyki. Wykorzystując ich ulubione zabawy w łatwy sposób można ćwiczyć angielski wprowadzając coraz to nowsze słownictwo i zwroty.

Korepetycje z języka angielskiego Mogilno

Pomysłów na prowadzenie korepetycji angielski Mogilno jest całe mnóstwo. Mam też nadzieję, że przekonałam Cię – zarówno, jeśli jesteś nauczycielem, rodzicem czy dzieckiem – że korepetycje nie są dawane dziecku za karę, albo by obniżyć status nauczyciela wśród grona pedagogicznego. Jest całe mnóstwo powodów, dla których dziecko zapisuje się na korepetycje. Nie należy podciągać każdego osobnego przypadku pod jeden, wspólny zamysł uczniowski skierowany przeciwko nauczycielowi w szkole.

Zobacz także