Kurs hakowy – Czy warto się na taki zapisać?  

kurs hakowy

Wiele kursów możliwych do wykonania w Polsce jest w dużej mierze finansowanych przez Unię Europejską. Jednak dotyczy to głównie osób w wieku szkolnym. Jednym z takich kursów jest kurs hakowy i na ładowarki teleskopowe. Czy warto wziąć w nim udział? Jeśli jesteś młodą osobą z taką możliwością, ale zastanawiasz się czy to dobra decyzja, zapoznaj się z tym artykułem.

Kurs hakowy – Czyli na co dokładnie?

„Inwestuj w siebie” – słyszałeś gdzieś to hasło? Ostatnio stało się szczególnie popularne. Jednym ze sposobów by się rozwijać jest zdobywanie wiedzy, kończenie dodatkowych studiów lub kursów. Kursy są o tyle interesujące, że nie trwają długo. Fakt, że nieraz trzeba zapłacić więcej niż będąc po prostu w szkole, ale wykonywać profesję można po kilku tygodniach, a nie raz nawet dniach. Kurs hakowego – inaczej sygnalisty – zapewnia uprawnienia do obsługi haka różnych urządzeń dźwigowych na przykład:

  • suwnic,
  • żurawi,
  • wyciągarek,
  • wciągników,
  • i tym podobnych.

Czy warto? Jak najbardziej. Również, jeśli planujesz pracę za granicą. Takie uprawnienia są zawsze na topie, a pracodawcy z chęcią przyjmują pracowników z uprawnieniami. Jak wygląda kurs hakowego?

Jak wygląda kurs hakowego?

W trakcie pandemii wiele firm zdecydowało się przeprowadzać takie kursy w formie online. W trakcie szkolenia na hakowego zdobywa się wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Następnie należy zdać egzamin wewnętrzny, wtedy otrzymuje się uprawnienia hakowego na wzorze MEN. Koszt takiego kursu wynosi od 250 zł, jednak jest to wydatek, który szybko się zwróci. Gdzie można pracować mając taki „papierek”? Dzięki certyfikatowi otrzymanemu po kursie hakowego można z powodzeniem znaleźć pracę w stoczni, w magazynie, na budowie oraz w pozostałych miejscach, w których niezbędne są urządzenia transportu bliskiego. Jednak na tym kursie świat się nie kończy. W co jeszcze warto zainwestować?

kurs na ładowarki teleskopowe Poznań

Kurs na ładowarki teleskopowe Poznań i wózki widłowe

Wydawać by się mogło, że uprawnienia na wózki widłowe ma już tyle osób, że nie warto ich zdobywać. Okazuje się jednak, że wciąż jest popyt na pracowników z takimi uprawnieniami. Praktycznie każda większa firma posiadająca jakiś magazyn posiada wózki widłowe. Bardzo opłacalny jest kurs na ładowarki teleskopowe Poznań. Jakie korzyści odnosimy z takich uprawnień?

  • Podnoszą się nasze kwalifikacje zawodowe.
  • Stajemy się rozchwytywani na rynku pracy.
  • Nierzadko to my ustalamy pewne zasady, ponieważ stajemy się cennym pracownikiem.
  • Możemy zarabiać duże pieniądze za granicą.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto wziąć udział w którymś z wyżej wymienionych kursów, pamiętaj, że chodzi o twoją przyszłość.

Zobacz także