Usługi dźwig Inowrocław – Trochę o samych dźwigach

usługi dźwig Inowrocław

Dźwigi, żurawie i inne wielkie maszyny budowlane – Chyba każdy je podziwia jadąc koło dużej inwestycji budowlanej. Czym właściwie są dźwigi? Czy usługi dźwig Inowrocław mogą się wiązać z niebezpieczeństwem? W tym artykule odpowiemy na te pytania. Powiemy także o największych dźwigach świata.

Usługi dźwig Inowrocław – Trochę teorii

Dźwig osobowy to urządzenie stosowane do pionowego przemieszczania osób, posiadające napęd elektryczny lub hydrauliczny. Przemieszczane osoby znajdują się w kabinie poruszającej się wzdłuż sztywnych prowadnic pionowych (lub nachylonych w stosunku do pionu pod niewielkim kątem) zazwyczaj w szybie dźwigowym. Dźwigi dzielą się na kilka rodzajów:

  • szybowe – potocznie zwane windami,
  • budowlane pionowe,
  • pochyłe,
  • okrężne,
  • portowe – zwane żurawiami portowymi.

Każdy z dźwigów się różni. Każdy ma inne możliwości, inny udźwig, wysięg i tak dalej. Bez względu na to, na ile metrów możemy coś podnieść i ile może być to ton, usługi dźwig Inowrocław wiążą się z niebezpieczeństwem. I nie chodzi o samą maszynę – choć i to jest ważne, ponieważ każda z nich powinna regularnie przechodzić kontrole – ale o obsługującego. Ileż to razy słyszeliśmy o pracowniku, który znalazł się w pracy pod wpływem alkoholu, przez co doszło do wypadku. Zdarza się, także, iż dla oszczędności za kierownicą sadzane są osoby bez uprawnień. Jest to nieodpowiedzialne. Wybierając firmę oferującą usługi dźwigowe warto poczytać dostępne opinie na jej temat.

dźwig Gniezno

Dźwig Gniezno – Światowe rekordy

To, jak duży dźwig Gniezno wynajmiemy zależy od inwestycji budowlanej. Przykładowo, do budowy 5 piętrowego bloku wystarczy dźwig wysokości 30 metrów. Standardowe dźwigi mają do 250 ton udźwigu i około 100 m wysokości. Jednak występują także wyjątkowe „okazy”. Najmocniejszy dźwig na świecie może podnieść aż 3000 ton. Chodzi o Liebherr LR 13000. Ma on ponad 245 metrów wysokości (o 8m więcej niż Pałac Kultury i Nauki w Warszawie) i sam waży 600 ton. Ale to ekstremalny przypadek. Aż trudno sobie wyobrazić taką maszynę i odpowiedzialność, jaką czuje jej kierowca.
Jeśli stoisz przed wyborem firmy oferującej usługi dźwigowe, pamiętaj o bezpieczeństwie.

Zobacz także