Usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego – co to za zabieg?

Dobry neurolog Kraków

Makijaż permanentny i tatuaż to dwa sposoby na trwałe ozdobienie ciała, które biją rekordy popularności. Warto jednak pamiętać, że decyzja o wykonaniu któregoś z nich powinna być jedną z najbardziej przemyślanych w życiu – przecież to ozdoby trwałe, które będą z nami do końca życia, a przynajmniej… do usunięcia! Drugą kwestią jest wybór artysty, który wykona zabiegi. Po wizycie u zdolnego profesjonalisty usuwanie dzieła nawet nie przyjdzie nam do głowy. Co jednak w sytuacji, gdy dzieło sztuki okazuje się wątpliwą ozdobą? Wtedy pozostaje zdecydować się na zabieg usunięcia tatuażu lub makijażu permanentnego. 

Zabieg usuwania makijażu lub tatuażu laserem

Zabieg usuwania tatuażu i makijażu to dokładnie ten sam zabieg. Warto uświadomić sobie, że makijaż permanentny to rodzaj tatuażu – pigment jest trwale umiejscowiony pod skórą. Dawniej zabieg usuwania tatuażu kojarzył się z ogromnymi kosztami, bólem, a przede wszystkim był rzadkością. Obecnie sytuacja ta uległa zmianie. Usuwanie niechcianego lub nieudanego tatuażu czy makijażu oferuje wiele miejsc, a zabieg – choć nieco bolesny – nie jest już tak trudny, jak kilka lat temu. Usuwanie tatuażu w Poznaniu to najczęściej zabiegi laserami najnowszej generacji, takich jak laser pikosekundowy, który jest w pełni bezpieczny, o ile przeprowadzony jest przez profesjonalistę. Do niedawna za nieusuwalne uznawano barwniki zielony i czerwony, nowoczesna technologia usuwania laserowego pozwala usunąć również te pigmenty, co szczególnie istotne w przypadku makijażu permanentnego. Jak wygląda sam zabieg? Wiązka laserowa rozbija podskórny atrament na mikrocząsteczki, a organizm zaczyna traktować je jako ciało obce, w związku z czym usuwa je samoistnie. Bardzo ważne jest, aby zabieg usuwania makijażu permanentnego w Poznaniu przeprowadzony był przez doświadczonego specjalistę, ponieważ nieprecyzyjnie wykonany może sprawić, że na ciele pozostaną ślady lub blizny.  Proces usuwania cząsteczek przez organizm trwa zwykle od 6 tygodni do nawet 12 miesięcy, a sam zabieg wymaga najczęściej kilku sesji – w zależności od powierzchni, koloru i umiejscowienia tatuażu lub makijażu. 

powiększanie ust Poznań

Usuwanie tatuażu lub makijażu permanentnego w Poznaniu – jak się przygotować?

Na samym wstępie należy poinformować personel o ewentualnych przeciwwskazaniach do zabiegu, takich jak chociażby ciąża, choroby skóry, choroby tkanki łącznej czy alergie. Szczegółowy wywiad prowadzi zawsze specjalista. Efekt zabiegu zależy jednak w dużej mierze od pacjenta, jednym z elementów przygotowania jest brak ekspozycji na promienie UV już miesiąc przed planowanym zabiegiem. Na tydzień przed zabiegiem powinno się odstawić peelingi mechaniczne i depilację w miejscu planowania zabiegu, choć w dniu zabiegu należy oczywiście dokładnie oczyścić i ogolić wybrane miejsce.

Specjalista, który podejmie się zabiegu usunięcia makijażu lub tatuażu w Poznaniu oszacuje na wstępie stan skóry, oceni ewentualne przeciwwskazania do zabiegu, określi ilość potrzebnych do usunięcia sesji. Warto zadbać o to, by zabieg przeprowadzany był przez eksperta.  

Zobacz także