Jak unieważnić kredyt frankowy?

unieważnić kredyt frankowy Gdańsk

Kredyt frankowy jest problemem dla większości osób, które się go podjęły. Frankowicze czyli osoby, które podjęły się spłacania kredytu we frankach szwajcarskich, szukają najlepszej możliwej pomocy. Na czym polega taki kredyt? Rodzaje kredytów. Jak wygląda pomoc ze strony kancelarii adwokackiej?

Kredyt frankowy – podstawowe informacje

Kredy frankowy jak sama nazwa mówi, jest wyrażony we frankach szwajcarskich. Dawniej był on bardzo popularny, ponieważ był jednym z lepiej opłacalnych kredytów na rynku. Sama spłata we frankach oznaczała niską ratę, ponieważ kurs waluty był mały. Są jednak osoby, które jeszcze do teraz mają kłopoty z ich spłatą. Już podczas podpisywania umowy kredytowej, można było sprawdzić zapisy narzucone przez banki. Takie umowy miały szereg zapisów korzystnych dla banków, które pozwalały na samodzielne kształtowanie warunków umowy. Sam kryzys rozpoczął się już w 2015 roku, kiedy banki znacznie podniosły zobowiązania kredytobiorców. Nagłe zmiany banków wzbudziły wiele sporów. Ludzie płacili znacznie wyższe raty, które później mogły okazać się za zbyt wysokie. Przez ten bunt, wiele osób chciało unieważnić kredyt frankowy Gdańsk, dlatego skorzystanie z pomocy adwokata to jedna z najlepszej opcji.

Kredyt frankowy – rodzaje

Istnieją dwa rodzaje kredytów: kredyty indeksowane do CHF oraz denominowane w CHF. Kredyty indeksowane , to kredyty w których podana jest kwota udzielonego kredytu w złotówkach i w tej samej walucie otrzymuje się kredyt. Wpłacana do banku kwota w złotówkach, przeliczana jest na franki po kursie sprzedaży banku.

Drugi kredyt – denominowany we franku szwajcarskim polega na tym, że kwota kredytu jest wpisana we frankach, jednak wypłata i spłata jest w złotówkach. Co ciekawe, biorąc taki kredyt, nie jest wiadomo ile dokładnie się go otrzyma. Wpłaty do banku są również w złotówkach, jednak są one przeliczane na franki według kursu banku.

prawnik kredyt frankowy Gdańsk

Kredyt frankowy – pomoc kancelarii

Szukając prawnika kredyt frankowy Gdańsk, możemy doprowadzić do zerwania umowy i otrzymania wpłaconej nadwyżki. Prawnicy jako pierwsze sprawdzają czy:

  • umowa zawiera niedozwolone klauzule,
  • umowa jest zgodna z prawem bankowym,
  • informacje zostały przedstawione rzetelnie,
  • umowa jest zgodna z zasadami współżycia społecznego.

Jeśli coś jest nie tak, to sprawę można wygrać bardzo szybko. Przy pomocy odpowiednie kancelarii, możemy odzyskać pieniądze i unieważnić kredyt w mgnieniu oka.

Zobacz także